Dobrze wykonana wizualizacja może bardzo wiele ułatwić, a także zastąpić wiele słów. Obrazowe przestawienie koncepcji już samo w sonie stanowi ogromny skok w prezentowaniu swoich pomysłów zamawiającym, a wizualizacja w formie 3D, po której można odbyć wirtualny spacer to niemalże fotorealistyczne odzwierciedlenie przyszłego stanu faktycznego budynku czy wnętrza. Po wpisaniu w Google frazy „rzuty mieszkań 3D program” można uzyskać bardzo wiele podpowiedzi odnośnie tego, jakie programy są szczególnie polecane przy tego typu realizacjach. W sieci dostępne są też obszerne zbiory wiedzy na temat tego, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze tego właściwego programu.

Na drodze do odnalezienia idealnego dla naszych potrzeb narzędzia pracy powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

  • bezproblemowe renderowanie w 4K,
  • dodatkowe efekty w czasie edycji i tworzenia animacji, które pozwolą uzyskać w pełni zamierzony efekt,

–  dostępność materiałów o cechach fizycznych, które dają ogromnie realistyczne efekty.

Powyższe kwestie nie stanowią aspektów typowo praktycznych jak chociażby cena czy uniwersalność poszczególnych rozwiązań, są jednak bardzo istotne dla osób, które poważnie i profesjonalnie podchodzą do tematu realizacji. Eyecad VR pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału, jaki niesie ze sobą bardzo wysoko rozwinięte w dzisiejszych czasach tworzenie projektów zbliżonych do ich realnego stanu – jeszcze na poziomie wstępnego tworzenia wizualizacji.

Silnik renderujący wyposażony w duże możliwości, który pozwoli na sprawne i szybkie przenoszenie koncepcji do użytku to podstawowa cecha każdego programu VR, którego chcemy używać do realizacji projektów, szczególnie tych, w których tworzeniu będą brali też udział inni specjaliści. Dostęp do edycji dla wszystkich w tym samym czasie, a także możliwość przechowywania wszystkich informacji o projekcie w jednym miejscu to zaraz obok dobrze działającego silnika renderującego najważniejsze kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego programu. Dostęp do dobrego narzędzia gwarantuje powodzenie i możliwość realizacji nawet najbardziej złożonych wizji projektantów, klientów czy inwestorów. Kiedy wszystkie te aspekty spotkają się w jednym miejscu – bez wątpienia powstanie projekt, który będzie doskonale spełniać wszystkie założone funkcje.