Źródło https://sklep.blackpoint.pl/

Sklep Black Point oferuje ergonomiczne meble, które odmienią Twoją codzienną pracę przy biurku. Dostępne produkty zaprojektowaliśmy tak, aby zapewniały odpowiednią pozycję ciała, komfort i wygodę. Dodatkowo wyposażyliśmy je w nowoczesne rozwiązania technologiczne i materiały najwyższej jakości. Nasze biurka elektryczne i klękosiady zaskoczą Cię i całkowicie zmienią Twoje myślenie o tym, jak siedzieć. Zapoznaj się z naszą ofertą i odmień swoją codzienną rutynę!

Nasza oferta

W sklepie internetowym Black Point oferujemy różnego rodzaju meble ergonomiczne, których celem jest zwiększenie komfortu i wygody podczas długich godzin spędzonych przy biurku. W naszej ofercie proponujemy, m.in. innowacyjne biurka elektryczne, w tym biurka szklane, drewniane, narożne oraz stworzone specjalnie z myślą o graczach – biurka gamingowe. Z naszymi biurkami idealnie współdziałają klękosiady z oparciem. To znakomita alternatywa dla klasycznych foteli biurowych i najlepszy sposób na zdrowy kręgosłup.

Przykładowe modele

Jednym z proponowanych modeli jest klękosiad O’Kneel. To model z oparciem, który odciąży Twoje plecy i wzmocni mięśnie brzucha. Kręgosłup znajduje się tu w naturalnej pozycji, a Ty się nie garbisz. Klękosiad ma ekstremalnie grube poduchy, wykonane z 3-warstwowej pianki – jest więc bardzo wygodny. Został wyposażony w oparcie, które dodatkowo odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wspaniałą alternatywą dla zwykłego fotela czy krzesła biurowego może być również piłka do siedzenia. Pozwala ona siedzieć aktywnie i ćwiczyć mięśnie. Utrzymuje aktywną postawę ciała podczas siedzenia. Poprawia również koncentrację oraz przynosi ulgę w dolegliwościach kręgosłupa i miednicy. Ciekawą propozycją są także hokery, czyli stołki balansujące. Ergonomiczne hokery z naszego sklepu zapewniają zdrowszą pozycję siedzącą, dzięki czemu można zapobiegać dolegliwościom dolnej części pleców. Wykorzystasz je do pracy na stojąco jako alternatywę dla klasycznego stołka w miejscach, takich jak recepcja czy nawet własny dom.

Czym jest siedzenie pasywne i dlaczego warto siedzieć aktywnie?

Zdecydowana większość z nas siedzi w sposób pasywny. Usadzasz się w fotelu/krześle nieruchomo, opierasz plecy o oparcie i nie ruszasz się, chyba że chcesz wstać z fotela, co nie zdarza się często. Nogi są na podłodze, a ciało unieruchomione. Takie długotrwałe siedzenie nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest siedzenie aktywne, które umożliwia zmianę pozycji w trakcie pracy. I w tym właśnie mogą pomóc oferowane przez nas siedziska do siedzenia dynamicznego. Początki aktywnego siedzenia mogą nie być najłatwiejsze. Twoje ciało przyzwyczaiło się do „gorsetu”, jakim jest klasyczny fotel czy krzesło i zajmie mu trochę czasu, aby przestawić się na siedzenie aktywne. Możesz więc czuć dyskomfort po kilkudziesięciu minutach. Jeśli będzie Ci się wydawało, że „ciągnie” Cię szyja i bolą tzw. guzy lędźwiowe, jest to zupełnie normalne. Daj sobie czas i na początek siadaj na nowym siedzisku maksymalnie na godzinę dziennie. Sugerujemy również na początek wybrać model z oparciem – jest łatwiejszy dla początkujących. Po jakimś czasie zobaczysz, że te chwilowe dolegliwości mijają i siedzenie aktywne staje się przyjemnością. Kto wie, może już nigdy nie zechcesz usiąść w normalnym fotelu?