Projektowanie oraz modelowanie CAD w środowisku 3D to pożądana przez specjalistów możliwość. AutoCAD jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych rozwiązań przeznaczonych do dwumiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania procesu projektowego. Czy warto wybrać jego alternatywę? Tak – oprogramowanie CAD 2D/3D to przede wszystkim funkcjonalność w niewygórowanej cenie.

Zamiennik AutoCADa powinien cechować się innowacyjnym podejściem do użytkownika oraz rozbudowanymi funkcjami, dzięki którym projektant będzie w stanie opracować niekonwencjonalne rysunki techniczne, ale także stworzyć kompleksowe projekty skorelowane z poszczególną branżą. Należy pamiętać, że AutoCAD to niejedyne słuszne rozwiązanie dla specjalisty.

Na jakie oprogramowanie CAD 3D/3D najlepiej się zdecydować?

Zastanawiając się nad takim pytaniem, pojawiają się w myślach takie określenia programu, jak profesjonalny bądź łatwy w obsłudze. Narzędzia ukierunkowane na indywidualne potrzeby to wymóg współczesnego rynku. Oprogramowanie CAD 2D/3D to wybór dla ekspertów z różnych dziedzin. Inżynier, geodeta czy konstruktor odnajdzie się w środowisku kompleksowego programu.

Niemalże każdy kto w swojej codziennej pracy ma styczność z projektem, który swoje odzwierciedlenie będzie miał w rzeczywistości korzysta z programu AutoCAD. Stał się on tak naturalnym wyborem, że pojawia się pytanie, czy poszukiwanie dla niego zamiennika w ogóle jest zasadne.

Jedną z zalet, jakie przemawiają za tym, że jest coraz częstszym wyborem jest możliwość poszerzania podstawowej wersji o rozmaite nakładki jak np. aplus, czyli nakładka przeznaczona dla konstruktorów i architektów. A co w przypadku nakładek dla profesji mniej oczywistych jak np. geodeci, elektrycy czy hydraulicy? Z myślą o nich powstał chociażby AutoCAD nakładka geodezyjna, więc jak można się domyśleć GSTAR CAD również w tej kwestii zadbał o swoich potencjalnych klientów.