Co mają zapewnić obozy żeglarskie Mazury? Jest to pytanie, które zadają sobie dorośli zastanawiający się nad posłaniem swojej pociechy na taki obóz.

Jednym z głównych celów tego typu wyjazdów jest nauka pracy w grupie. Żeglowanie w dużej mierze to praca zespołowa. Jeżeli nie będziemy umieli pracować w grupie, nic nie wyjdzie nam ze sprawnego i bezproblemowego rejsu. Dzieci muszą się tego nauczyć. Może i na samym początku nie będzie to dla nich łatwa umiejętność, ale pod sprawnym okiem kadry instruktorskiej, wszystko będzie do opanowania. Należy wiedzieć, że umiejętność pracy zespołowej przyda się dzieciom nie tylko na żaglach, ale również w szkole, czy też w przyszłej pracy zawodowej.

Co jeszcze zapewniają obozy żeglarskie MazuryMożliwość zdobycia zupełnie nowych umiejętności. Żeglowanie to bardzo wymagający sport. Nie łatwo jest nauczyć się wiązania chociażby podstawowych węzłów, czy też innych rzeczy. Tylko, że jeżeli ktoś ma odpowiednie chęci, to jest w stanie powoli wszystko opanować.

Nie można również zapomnieć o tym, że podczas takich wyjazdów dziecko będzie przebywało w gronie rówieśników. Nawet, jeżeli nikogo na samym wstępie nie będzie znało, to szybko uda mu się nawiązać nowe znajomości.

Pamiętajmy również o tym, że obozy żeglarskie Mazury to również możliwość przebywania na świeżym powietrzu i to w bardzo dużej ilości. Niezależnie od tego, czy wybierzemy typowe szkolenie, kończące się zdobyciem patentu, czy też swobodny wyjazd, pozwalający na “liźnięcie” tematyki żeglarstwa. Młodzi ludzie podczas wyjazdu na pewno będą się doskonale bawić na obozie żeglarskim na Mazurach.