Krzem to pierwiastek, który zaraz po tlenie jest najczęściej występującym pierwiastkiem w przyrodzie. Krzem organiczny wpływa pozytywnie na nasze zdrowie oraz na naszą urodę. Jest w stanie sprawić, że włosy, skór i paznokcie są w naprawdę dobrym stanie. Niedobory tego pierwiastka prowadzić mogą do zapalenia stawów, miażdżycy oraz stanów zapalnych w organizmie.

Krzem organiczny odgrywa jedną z najważniejszych ról jeśli chodzi o stan naszej skóry, włosów oraz paznokci. Jest niezbędny do biosyntezy bardzo wielu cząsteczek. Można wymienić kwas hialuronowy, elastynę oraz kolagen. Gdzie w naszym ciele znajduje się najwięcej tegoż pierwiastka? Możemy go głównie znaleźć w płucach, przysadce mózgowej, nadnerczach, mięśniach oraz grasicy, a do tego we krwi.

Nazywany jest nie bez powodu pierwiastkiem życia. Kwarc, pasek, jak i także wiele skał składa się z krzemu. W zdrowiu człowieka odgrywa niezmiernie ważną rolę. Ma wpływ na sporo funkcji życiowych. Buduje ściany krwionośnych naczyń, błony śluzowe oraz skórę. Wchodzi także w skład układów kostnych i stawowych. Ten pierwiastek jest pomocny przy krzywicy oraz chorobach zwyrodnieniowych. Z uwagi na wspomaganie elastyczności żył, jest zalecany osobom, które chorują na miażdżycę. Krzem wspomaga także odporność oraz przyczynia się do odchudzania efektywnego.

Wspomaga także zapamiętywanie i polepszanie koncentracji. Jakby tego było mało usprawnia pracę nerek, usuwa złogi oraz działa także w sposób przeciwzapalny.