Komplet dresowy to ta kategoria odzieży, która powinna znaleźć się w każdej szafie – zarówno damskiej, jak i męskiej. Sprawdza się w wielu sytuacjach. Z jakiego materiału powinien być wykonany, aby cieszyć się nim przez długie lata?

Dresy komplet, czyli ubranie “po godzinach”

Chyba każdy z nas po powrocie z pracy lubi zrzucić z siebie ciuchy i “wskoczyć” w coś wygodnego. Dwuczęściowy zestaw dresowy składający się zazwyczaj z luźnych spodni raz bluzy to miła odskocznia od uniformu, czy panującego w niektórych miejscach pracy dress code’u. Można chodzić w nim po domu, sprzątać lub odpoczywać. Wygodne dresy nie muszą być idealnie dopasowane do ciała. Co więcej, niektórzy twierdzą, że powinno dobierać się zawsze te o rozmiar większe. W ten sposób nie krępują ruchów, a człowiek czuje się w nich komfortowo.

Dresy komplet można zakładać na spacer, szybki wypad do sklepu, a nawet spotkanie z przyjaciółmi. Dla wielu ludzi to nieodzowny element garderoby podczas uprawiania sportu!

Jaki materiał wybrać?

Producenci odzieży dbają o to, aby dresowe komplety wykonane były z wysokiej jakości materiałów. Zazwyczaj są to: bawełna, welur i poliester. Bawełna to najczęściej spotykane tworzywo w branży odzieżowej. Jest wytrzymała i dobrze chłonie pot. Welur jest przede wszystkim miękki i przyjemny w dotyku. Dresy komplet z weluru kupowane są zazwyczaj zimą, ponieważ skutecznie chronią przed utratą ciepła. Ostatnie tkaniny dotyczą dresów ortalionowych, których okres świetności przypadał na lata 80. Teraz powracają i wybierane są zazwyczaj przez aktywnych fizycznie mężczyzn. To, na jaki materiał postawimy, zależy więc w dużej mierze od tego, jakie są nasze oczekiwania.