Wycieczki rowerowe są bez wątpienia jednym z możliwie najlepszych sposobów na zwiedzanie przepięknych zakątków Polski. Nic dziwnego, że taka właśnie forma turystyki każdego roku zyskuje na popularności w naszym kraju.

Jaki jest najprostszy oraz najtańszy sposób na transportowanie roweru? Na pewno jest to jego przewożenie w środku samochodu. Każda osoba, która takiego rozwiązania próbowała wie doskonale, jak uciążliwe jest wpakowywanie do bagażnika jednośladu oraz także jego wypakowywanie późniejsze. Rower w teorii powinien się nam zmieścić do każdego samochodu, ale w praktyce może jednak wymagać demontażu kół, a czasem nawet kierownicy. Z całą pewnością musimy także złożyć tylne oparcia w samochodzie. Ogranicza to nam mocno możliwości przewozowe. Takowy sposób przewożenia roweru się wyłącznie sprawdza, gdy podróżujemy sami czy też maksymalnie we dwie osoby. Poza tym przy wkładaniu do samochodu roweru możemy łatwo porysować i pobrudzić swój samochód. Te wszystkie liczne niedogodności sprawiają, że lepiej będzie postawić na bagażnik na rowery samochodowy, który będzie dostosowany do wszelkich potrzeb cyklistów.

Bagażnik na rowery samochodowy naprawdę może nas zaskoczyć. Oferta jest naprawdę szeroka. Mamy różnego rodzaju sposoby ich montażu oraz do tego adaptacji do przeróżnych typów samochodów. Możemy dzięki temu przewozić rower w sposób wygodny oraz bezpieczny niezależnie od klasy naszego samochodu. W znacznej większości przypadków rower się unieruchamia poprzez przyczepienie kół do rynien specjalnych bagażnika oraz także stabilizuje bardzo sztywnym ramieniem, który mocowany jest do ramy.